Filmat e harruar...

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Aki, 17 Aug 2015.

 1. Aki

  Aki Paint It Black

  Kerkoni memorjen dhe sa per nostalgji kujtohuni ne ndonje film te vjeter qe ka kohe qe nuk e keni pare...

  Mua ka nje kohe qe me rrotullohet ne mendje Groundhog day, hmm paramendoni veten te zgjoheshit cdo dite ne dien e njejte, po qe do beheshit parashikues te se ardhmes...vetem te nje dite :/, epo gjerat qe mund t'i mesonit e ta permiresonit veten per aq kohe, por sa e bezdisshme qe njerezit rreth jush do ishin te perseritshem :/...Kishte nje kohe kur aq shume u inspirova nga filmi sa qe bera alarmin e mengjesit te me zgjoje me kengen e Cher dhe Sonny.....I've got you babe :D
   
  Step and Al-Punk like this.
 2. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Electrik blue lol lol
   
  ShKoDRaN_PuRo and Balahk like this.
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Mos eshte ky ai filmi i vjeter erotik qe jepte yugosllavi? Sa vjec je ti Mirabel qe njeh ate film te nje epoke tjeter!? :)
   
  gurax likes this.
 4. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Nga menyra si e thua po me duket vetja si 80 vjece lol
  Jam e vaksinuar kjo ka rendesi :p
  Une si kam pare vete ...por degjoja te rriturit qe mblidheshin te premteve me duket dhe diskutonin ....une isha femije dhe gjoja nuk degjoja e nuk kuptoja lol
   
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Te rriturit? Tip mami, babi!? :p

  Se une mbaja mend cunat e pallatit qe vetem ate muhabet kishin duke pi cigaret fshehur te hyrja :)
   
 6. Hope

  Hope dans ton coeur

  Sa mirë mban mend dite premte I jepte,
  Valt e forta paske pas dhe ne tirane :p
   
  gurax and Al-Punk like this.
 7. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Te shtunave me duket ka qene nga ora 12/1 ky Elektrik Blu :D
   
 8. Hope

  Hope dans ton coeur

  T'shtunesh ma ka pas pozdravi vite tan lagja ,
  Baba komunist na kishim tv butrindi :p
   
  Dreamer likes this.
 9. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Te Prishtina me duket ishte :D
   
  Hope likes this.
 10. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Eh mi @Mirabel, e sheh sa nostalgji zgjove tek te gjithe forumistet me ate film!?
   
  Hope likes this.
 11. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Megjithate per te qendruar ne teme, nje film nostalgjik :p

  Oktapodi

  Si mblidheshin i madh e i vogel per te pare aventurat e Komisar Katanit. Kuptohet, disa e shihnin direkt tek Italiani me skena te pacensuruara
   
  Last edited: 18 Aug 2015
  Dreamer likes this.
 12. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Pale Komisar Katani.
   
  Al-Punk and Hope like this.
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Scarface
   
  Dreamer and Al-Punk like this.
 14. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Blade Runner

  [​IMG]
   
  Dreamer likes this.
 15. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  E mendova e vete ne fakt dhe per me teper zbulova qe ne forum paska e mosha relativisht mbi 25 :)
  Si eshte ajo shprehja -mjeti justifikon qellimin...lol
   
  Al-Punk likes this.
 16. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  [​IMG]
  Johnny Mnemonic
   
 17. Aki

  Aki Paint It Black

  Hahahahhahah
  Sa e mendoja sot, filmi i pare qe kam parre me Keanu Reeves, nga ai film me u be dashuria ime e pare ai ^_^

  Back to the future, qe te tre pjeset :)
   
  Dreamer and Solaris like this.
 18. Al-Punk

  Al-Punk Still here


  Ky ka qene me verte film fantastik. Kishte gjithcka mund te donte mendja dhe fantazia e nje adoleshenti/e
   
  Dreamer likes this.
 19. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Eshte i imi ai. :p
   
  Aki likes this.
 20. Aki

  Aki Paint It Black

  Oh God, se mos harroj tani pasi qe pash Dreamer......there can be only one....HIGHLANDER :p
   
  Hope, gurax and Dreamer like this.

Shpërndajeni këtë faqe