Filma me titra shqip

Diskutime tek 'Webmastera - Faqe - Domaining - Hosting' filluar nga pulti, 14 Sep 2015.

 1. pulti

  pulti Primus registratum

  Faqja me e re me filma dhe seriale me titra shqip.


  http://pulti.org
  Filmi është një term që përmban tërë fotografitë në lëvizje si projekte në veçanti apo si fushë në përgjithësi. Origjina e fjalës vjen nga materiali që përdoret për të rregjistruar dhe treguar ato, i cili quhet film fotografik.

  Sipas institutit QKK të Republikës së Shqipërisë, përkufizimi për filmi është bërë me ligj i cili thotë se "Film quhet prodhimi audiovizual që përmban një sasi planesh filmik të ndërlidhura, të shoqëruara me zë apo jo, të cilat krijojnë efektin e lëvizjes, duke pasur një harmoni unikale ndërmjet formës dhe përmbajtjes".

  Filmat prodhohen duke rregjistruar ose filmuar objekte dhe persona të vërteta ose duke përdorur vizatime dhe efekte speciale. Filmat përbëhen nga një seri fotografish të treguara me shpejtësi njëra pas tjetrës të cilat japin iluzionin e një lëvizjeje të pandërprerë tek syri i njeriut.
   
 2. cun durrsi

  cun durrsi Primus registratum

 3. tupac.al

  tupac.al Primus registratum

  Faqe e skaduar!! Sa keq qe doni te arrini majat shum shpejt..
   
 4. cun durrsi

  cun durrsi Primus registratum

  Pse tduket ashtu ty shoku?
   
 5. tupac.al

  tupac.al Primus registratum

  Po sepse e ka len te skadoje
   
 6. cun durrsi

  cun durrsi Primus registratum

  Spo tkuptoj fare prz,websajtet skan afat skadence
   

Shpërndajeni këtë faqe