England Premier League

Diskutime tek 'Futbolli - Football - Fußball - Calcio' filluar nga Agjenti_007, 25 Oct 2015.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Leicester siguron Champions-in, Ranieri shpërthen në lot
  [​IMG]
  Historike. Leicester City do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Tifozët e “dhelprave” mund të shohin Cristiano Ronaldon ose Lionel Messin në stadiumin e tyre në vjeshtën e këtij viti.

  Fitorja e Leicesiter 2-0 në transfertën ndaj Sunderland dhe fitorja e Tottenham në shtëpi ndaj United 3-0, bëri që “djajtë” që renditen në vendin e pestë, të mbesin 19 pikë mbrapa Leicester kur kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje.

  Kjo i siguron një vend në Top 4 “dhelprave” të cilët në fund të këtij sezoni mund të festojnë edhe titullin, nëse gjithçka ecën sipas planit.

  Ndërkohë, pas ndeshjes ndaj Sunderland, trajneri Claudio Ranieri shpërtheu në lot dhe përgëzoi lojtarët për fitoren.

  Në intervistën pas ndeshjes, ai tha se do të luftojnë deri në fund, ndërsa u kërkoi tifozëve të vazhdojnë të ëndërrojnë trofeun e ligës.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Dikushi dhe ky jam UNE ka thene para do kohesh!!!!
  Liverpool del KAMPION vitin qe do pasoje.
  PS: gabim apo e qelluar??????????????
  Do ta kqyrim.
  Kaq.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mendimi nuk ndryshohet,vetem se Conte po marshon,por sot do vej ca baste se u be shume kohe pa to.

  1-M.United-Middlesbrough.
  Ibra shenon,dhe Manu fiton....quota 1.8.Manu e ka marre veten ndeshjet e fundit por ekip pa entuziasem.
  2-Leicester City-West Ham United....2.....quota 3.5Ranieri kete vit do e kete veshtire te qendroje ne mesin e tabeles,per mos te shkruajtur qe edhe mund te bjere me poshte.
  3-Swansea-AFC Bournemouth gol/gol.....quota 1.6.Tendoj qe fiton e dyta,sepse ekipi i pare eshte nordhalaq,aresyetova qe te dyja shenojne.
  4-LIVERPOOL-M.City 1....quota 2.4.Sepse REDS ka TRAINER CARISMATIC,LOJTARE te RINJ,TIFOZA CLASSE dhe luajne FUTBOLL.Guardiola nuk ka lojtare si tek Barca apo Bayern qe te beje tango, apo tiki-taka.

  10 euro per 241 euro(po i kapa) tek TIPICO te luajtura.

  Shpresoj qe per vit te ri te fitoj.
  KISMET.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ja leme fushes...pishmon per Bournemouth....luftetare,
  Forza.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E vetmja ALTERNATIVE...REDS dhe jo QENI.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Alle REDS...GOU KLOPP.Peshtaraker trojesh.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Come ON...

  HEIL.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  GRANDE.Alle REDS
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Liverpool realkave do ju japi ....LEKSION.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ky EKIP sa po ka FILLUAR.

  KLOPP.
   

Shpërndajeni këtë faqe