Cilit/ciles nga anetaret/anetareve te forumit do ti dedikonit nje kenge ose poezi??

Diskutime tek 'Antarët e forumit' filluar nga Sweety el, 30 Dec 2010.

 1. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Me poezitë nuk jemi dhe aq mirë Joetisti, por meqë do të pëlqente, dhe si opsion është dhe kënga (shyqyr zotit) :p kjo për ty <

   
  joetisti_ likes this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Me pelqeu! Si tekst, ku ngaqe anglishten s'e njoh mire disa fjale me shpetuan, dhe si ze. Si perzgjedhje gjithashtu. Flm!
  Une do te shikoj te te bej nje poezi, per te te kthyer nderin :) Sepse per pershendetje me kenge nuk ia them.
   
  TinkerBell likes this.
 3. gin-gin

  gin-gin Forumium maestatis

  Per te gjith ata qe do e lexojne...


  Dalngadalë vdes ai që bëhet skllav i zakonit,
  që përsërit të njëjtat gjëra çdo ditë,
  që nuk ndryshon rrugë,
  që nuk rrezikon,
  që nuk ndryshon ngjyrën e veshjeve,
  që nuk i flet atij që nuk e njeh.
  Dalngadalë vdes ai që nuk përmbys tryezën,
  që është i pakënaqur nga puna,
  që nuk rrezikon sigurinë nga pasiguria për të ndjekur një ëndërr,
  që nuk i lejon vetes asnjëherë në jetë të thyejë rregullat e vendosura.
  Dalngadalë vdes ai që nuk udhëton,
  që nuk lexon,
  që nuk dëgjon muzikë,
  që nuk zbulon hijeshi tek vetja e tij.
  Dalngadalë vdes ai që shpërfill krenarinë e tij,
  që nuk i lë të tjerët ta ndihmojnë,
  që i kalon ditët duke u qarë për fatin e tij të keq,
  që ankohet për shiun që nuk pushon.
  Dalngadalë vdes ai që i shmanget projektit para se të fillojë,
  që nuk pyet për gjërat që nuk i di, dhe
  që nuk përgjigjet për gjërat që di.
  E shmangim vdekjen me doza të vogla,
  duke kujtuar gjithmonë se të jesh gjallë
  kërkon një përpjekje shumë më të madhe
  se thjeshtë fakti që marrim frymë.
  Vetëm durimi i paepur
  do të na bëjë të arrijmë
  lumturinë më të madhe.
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  (une do ta lexoj heres tjeter/ kete radhe s'eshte edhe per mua ngaqe s'e lexova :))

  ja ta mendoj...
   
  gin-gin likes this.
 5. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Mmmmmmmm


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Hope

  Hope dans ton coeur

  Missy likes this.
 7. Missy

  Missy Forumium praecox

  @Hope thanks Ma perkthe pak ca Thot se asgje nuk marr vesh un
   
 8. Tironci

  Tironci Forumium praecox

  Pershendetje
  Nga antaret do i dergoja Lisa:kerce: nje konge . Ndersa tinkerbell nje poezi:duku:
   
  TinkerBell and Lisa like this.
 9. Hope

  Hope dans ton coeur

  @Missy un sdi italisht hahahahahahahahahah ma mir anglisht:p
   
 10. Missy

  Missy Forumium praecox

  Hope likes this.
 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Ku është poezia ime ? :p
  Nuk quhet kështu...
   
  Tironci likes this.
 12. Tironci

  Tironci Forumium praecox

  Kur te hysh ne chat do ta them :lojacak:
   
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Thank you naqe :D
   
 14. Sweety_boy

  Sweety_boy Forumium maestatis  Ta mare ciles ti pelqeje :p
   
 15. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Jo për një kohë të gjatë dmth :p
   
  Tironci likes this.
 16. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Nje kenge per Akin :)
   
 17. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

 18. Aki

  Aki Paint It Black

  Cilen? :p
   
 19. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Prit pra ta gjej,mos u bej e pa durueshme :p
   
  Aki likes this.
 20. Hope

  Hope dans ton coeur

Shpërndajeni këtë faqe