Cfare ju emocionon me shume ?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga sermion_al, 13 Feb 2017.

 1. sermion_al

  sermion_al Forumium praecox

  Cfare ju emocionon me teper???
  Jam kurioz ta di.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Nje rast konkret. Me duket se quhet Cermenikas nje anetar forumi shqiptar, nenshkrimi i te cilit sa here e lexoj me emocionon shume. Jam Geg por te mos me shaj kush Toskerine. Te njejtat emocione kam perjetuar para shume vitesh ne nje forum shumekombesh, ku nje bashkatdhetar qe mbante pseudonimin Genti i Madh, pa pike turpi apo ndjenje shqiptarie u bashkua ne mendim me disa ortodokse serb ne dem te myslymaneve shqiptare. Per hir te Dardan C, nje tjeter shqiptar kosovar qe jetonte ne Australi lexova Kuranin dhe ndersa une (edhe pse minoritare greke nga mamaja) si kristiane ortodokse kaloja nga forumi i Bosnje-Hercegovines tek ai i Turqise, ne shenje mosdallimi fetar dhe per te treguar se ortodoksia nuk eshte ajo qe perceptohet te jete nga ata te quajtur ortodokse, nje kosovar tjeter pa marr parasysh perpjekjet e mia me quajti «shkije». Frikacaku! Injoranti!

  Para ca kohesh u riktheva tek ai Forum sepse me kishte ngelur ne mendje Albquietman i cili me kishte drejtuar nje pyetje si edhe nje sfide per t'a bindur te ndryshonte fene, per te konstatuar se ai Forum, per nje arsye ose nje tjeter, nuk ka gjallerine e meparshme. Megjithate u perpoqa te gjeja postimet e mia (me pseudonimet Dea dhe Kiara) dhe pashe se te dhenat nuk ekzistojne me. Gjithashtu Dijedon-it i detyrohesha nje shpjegim. Por mbi te gjitha doja te komunikoja me Kapedan-in i cili behej lemsh me mua. Doja te gjeja Fierakun nga i cili ndihesha e tradhetuar sepse permendi mbiemrin tim, si dhe Suljotin i cili lengezonte pas AlbaneseHoney, e cila, me cfare vura re nuk ishte shqiptare por e rene ne dashuri me nje shqiptar, qe m'u duk nje nga komplimentet me te medha qe nje shqiptar mund te marre nga e dashura e vet. Me pelqeu shprehshmeria e Kaoni-t dhe mosperpillja e leshte-s. Rex me bente per te qeshur, ndersa Glaukus, fatkeqesisht me futi ne nje gare me AlbaneseHoney per te qene moderatore e nenForumit Shqiptar gje qe as e kerkova as e doja. Doja gjithashtu te lexoja dicka nga shpata qe me dha nje kompliment te bukur. Ai dukej nga ata tipa nervoze dhe ishte i apasionuar pas racave. Nganjdhimtari ose Tulipani i Zi kishte prejardhje nga Golemi i Gjirokastres dhe me pelqente korrektesia dhe rrjedhshmeria e gjuhes. Martiri i Camerise me shmangu deri sa une shpreha indinjate per sharjet qe i beheshin Sali Berishes i cili ishte zgjedhur nga populli. Doja gjithashtu te merrja vesh nga Anita i cili ishte rumun por jetonte diku ne Suedi ose Danimarke. Me cfare kuptova ai ishte homoseksual, dhe ndoshta per arsye se une thashe qe edhe im ate edhe xhaxhai im kishin studiuar ne Rumani atij mund t'i ishte krijuar ideja se ne ishim arumune. Nje gojedhene ekziston se ne, nga ana e babit, jemi cobane. Asnjehere nuk e kemi quajtur veten vlleh. Por origjinat vertete i kemi nga fshatrat e Korces. Shume e shume breza te shkuar. Nuk dua te harroj meltdown i cili shpesh bente meltdown.

  Nuk doja te rifutesha pas 10 vjetesh ne ate Forum per te kujtuar emocionet, por per te dhene nja dy pergjigje qe me duket i kisha lene ne hava per arsye te disa rrethanave familjare.

  Kjo eshte per te qeshur se kur une u shpreha se «Revealing your boobs to the serbs in order to get their approval for acknowledging Kosovo as a Republic was a very small sacrifice for such great a cause» and «there are some things you can not put a price on; for everything else there's a mastercard» Suljoti me tha se po qeshja dhe ngjeshja. Une i thashe se AlbaneseHoney nuk kishte nevoje per avokat mbrojtes dhe Suljoti deri atehere lengezues u zhduk nga skena kur pa fotografite e verteta te saj.

  Ja gjera te tilla me emocionojne. Po ju?

  Éléonore
   
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here


  Long Iceland Ice Tea!
   
 4. Moonlight85

  Moonlight85 Forumium maestatis

  asgjë hiç, duhet të behem merakë për këtë :wub:
   
 5. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  nje fjale e sinqerte , sdua shume
   
  Airbourne likes this.
 6. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Gjella me bamje
   
 7. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Ju qenkit e dashuruar
   
  Anabell likes this.
 8. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

  Yhyyyy ka sh gjera...
   
 9. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Emocion jo rrenqethie, sh gjera ne i ngatrrojme nuk dim te bejme dallimin
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kur me thone: ne cfar ore te vi te marr me kerr!!!!!
  Nuk e di, por me vine ne mendje mendime te turbullta:p
   
 11. olofssonlarstony

  olofssonlarstony Forumium praecox

  Përshëndetje Z. dhe znj
  Çështja ime (whatsaap) : +46705117485
  Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
  Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
  Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 200000 Lek në 15.800.000 Lek me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
  Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
  Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
  Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
  * Kredi Financiare
  * Kredi hipotekore
  * Hua për investime
  * Auto kredi
  * Borxhi i konsolidimit
  * Linja e kredisë
  * Hipotekë e dytë
  * Shlyerja e kredisë
  * Hua personale
  Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
  Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com
   

Shpërndajeni këtë faqe