Bramblitt, piktori i verbër që ndjen ngjyrat

Diskutime tek 'Personazhe te artit dhe skenave shqiptare' filluar nga Universal, 27 Mar 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Një artist i verbër arrin që të realizojë piktura të mrekullueshme. Ai e bën këtë duke trashur ngjyrat me anë të një përzierje.

  [​IMG]

  Pasi ngjyrat kalojnë këtë proces, Bramblitt arrin që t’i prekë dhe me anë të imagjinatës prodhon pikturat.

  [​IMG]

  Për John Bramblitt verbëria nuk është një pengesë. Ai mund të bëjë piktura shumëngjyrëshe, pavarësisht se ka aftësi të kufizuara.

  [​IMG]

  Artisti amerikan e ka humbur shikimin pas një ataku epilepsie.

  [​IMG]

  Pavarësisht kësaj, arrin që të krijojë veprat arti me anë të prekjes.

  [​IMG]

  Kryesisht përdor ngjyra të ndezura. Pikturat janë plotë jetë, të ngrohta dhe përcjellin mesazhe optimizmi.

  [​IMG]

  Subjektet e veprave të tij, janë kryesish natyra, njerëzit, dashuria, e të tjerë.
  g.shqip
   
 2. Thamina

  Thamina Papirus rex

  E mrekullueshme...
   

Shpërndajeni këtë faqe