Politika Basha, me aleatët Vëmendja e opozitës, garantimi i zgjedhjeve të lira

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Agjenti_007, 11 Apr 2016.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  [​IMG]

  Kreu i PD-së, Lulzim Basha është takuar me aleatët e djathtë mesditën e të hënës, ku temë kryesore kanë qënë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. E gjithë vëmendja e opozitës, tha ai, është fokusuar tek garantimi i zgjedhjeve të lira.

  “Propozimi do të marrë formë finale pas diskutimit me të gjithë partitë e koalicionit opozitar. Ka një sërë opsionesh votim elektronik. Numërimi elektronik është tashmë reflektim ligjor që duhet respektuar në zgjedhjet e ardhshme”, tha Basha.

  Ai ka diskutuar me aleatët edhe çështjen e sistemit zgjedhor ku tha se kanë diskutuar për të gjitha opsionet që nga korrektimi proporcional. “Mirëbesim vetëm nëse garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi Basha.

  Kreu i opozitës ka diskutuar me aleatët edhe platformën ekonomike të Partisë Demokratike.
   
 2. bobo

  bobo marksist-enverist

  rrumbullak, strumbullak, ka 7-vrima rreth e qark!?- as i rrudh se ke Lulo, sa i kujdesshem qe je kur shef kamerat..., ste tradheton buza as syri!
  i kshill do kisha per ty: leje i cik mjeker, leshi si Ramires, se paske dy mjekra!
   

Shpërndajeni këtë faqe