Arti i Rruges

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga Al-Punk, 7 Oct 2013.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Kohet e fundit po vej re gjithmone e me shume "art" ne rruget ku udhetoj dhe kam filluar te kerkoj per te tilla copa arti dhe ne internet.

  Ajo qe me terhoqi vemendjen sot ishte kjo pjese e krijuar se fundmi ne Rome:
  [​IMG]

  Autori quhet Borondo dhe vizatimi eshte krijuar per "Museo dell'Altro e dell'Altrove di Metropoliz".
  Vepra titullohet "Piedad" (Meshire/a) dhe gjendet ne Rome ne Rrugen Prenestina 913
   
  Dreamer, Agjenti_007, Lisa and 5 others like this.
 2. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  nuk konerohet e tille,per arsye se nuk jan artiste te thjeshte qe ndyshe quhen TAGER,qe grafitisin muret apo trenat neper europe...ato bejn art ne rruge e jo muzeumet e ndryshme.
   
  Mirabel, Pinky and Hektor12 like this.
 3. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

  [​IMG]
   
  Lisa, Mirabel and Aki like this.
 4. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

  [​IMG]
   
  Mirabel and eleni jana like this.
 5. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

  [​IMG]
   
  Dreamer, Lisa and Mirabel like this.
 6. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

 7. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 8. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  [​IMG]
  Banksy ka nisur nje projekt te vogel Dismaland. Nder vizatimet e para
   
  Aki, Dreamer, Lisa and 1 other person like this.
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ku ndodhet kjo pikture??Qenkerka perfekte super madheshtore..I LIKE IT MEN!!;)
   
  Dreamer likes this.
 10. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Nuk e di ku eshte ne fakt :S
   
  Lisa likes this.
 11. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Sa keq që Shqipërise i mungojnë kreativitete të tilla.

  Me perjashtim ;
  [​IMG]
   
  Lisa likes this.
 12. Aki

  Aki Paint It Black

  Ne fakt me ra ne sy sot nje artikull mbi Dismaland, nuk ishte dhe aq i vogel :D, madje kishte punime dhe nga artiste te tjere, nje ambient distopik jo dhe aq shume i pelqyer nga mediat, por mua mu duk aq i bukur sa mendoj qe meriton 'Dismaland' te kete nje teme te veten ne forum :)
   
  Al-Punk likes this.
 13. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Fantastike
   
  Dreamer likes this.
 14. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Para 10 min po ecja me makine e pashe kte pamjen u ndalova ti bej nje foto :) IMG_20151015_141825.jpg
   
  Al-Punk, Balahk and Solaris like this.
 15. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Shume e bukur!
  Sidomos ajo 100shja ne syte per ta mbajtur ne nje drejtim ...
   
  Dreamer likes this.
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  12042668_1004895236198635_4135858639243413340_n.jpg
   
  Al-Punk and Dreamer like this.
 17. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Tiranë : )
   

  Attached Files:

 18. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Grafit-ne-Tirane-2-640x853.jpg
   
  Dreamer likes this.
 19. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  18115_921498557871637_3455290338595586737_n.jpg
   
  Dreamer likes this.
 20. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  17292_925074830847343_4117035513908799478_n.jpg
   
  Dreamer likes this.

Shpërndajeni këtë faqe