Ç'mendim keni per Kosovaret

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Marjeta, 5 Oct 2004.

 1. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Jane gjithmone te verteta ato cka mund te degjosh ? Jo Megjithese me thene te drejten as info rreth tyre ketej nga jame une skame degjuar
   
  joetisti_ likes this.
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  MERR E ZGJIDH (F.NOLI 1924)

  1 A te duhen luftetarë? Dhe arratinë armiku te marrë? A do botës ti vesh zjarrë? Merr nja dhjetë kosovarë.
   
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Une nuk i dua :p
   
 4. Balahk

  Balahk Locus omnem

  sikur te kisha 1000 like ne dore,te gjitha do te t'i jepja :p
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ku ka ze s'eshte pa gje. Dhe mendoj se kjo shprehje eshte e sakte si per te keq si per te mire. Informacioni sidoqofte eshte menyra per te marre vesh dicka mire, sepse ndryshe te duhet te besh nje studim te thelluar, te pamundur, dhe qe shpesh te del i gabuar.

  Pse nga je ti?
   
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per trimeri e ka fjalen?
   
 7. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Duhet që mendimet ti vendosni mbi arsyen si kundërpeshe e iracionalitetit.
  Nuk është mirë të bëhen gjykime nisur nga ana emocionale , por duhet të jene sa më objektive.

  Për shkak të disa arsyeve nuk mund të shkruaj më gjatë , sepse preferoj t'iu bëj një rezyme dhe mendoj t'iu jap një këshille
  se ju duhet të rishikoni dhe lexoni pak nga historia.
   
  gurax and Balahk like this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Po cndryshim kane ? Shqiptare jane edhe ata ... kjo eshte pyetja me kot qe degjoj ... me mire ta kishin bo cmendim keni per shqiptaret ?
   
 9. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  Jan me tmir se ne me mikprites me te dashur dhe jan me atdhetar se ne :)
   
  DarkBlonde likes this.
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  PESHTARAKER....perse?
  nuku ka kosovo.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Hyra ne kafene edhe ju drejtova punonjeses...e shef kte(quhet Rolf,gjerman)...ky eshte Don Zhuani i zones!
  Ajo...Rolf-i....nuk e besoj!
  Ta vertetoj...kqyre....Rolf-o do i te puthme....lol!
  Hiqmu qafe....albaner.
  Kur: lene airbourne se e myte!
  Ktheva kryet....ku je mer Besim DJALI.
  Nga Peja me mbiemrin Gashi.
  Djali me FLORI qe njeh shkruesi.
  Kaq.
   
  MrCool likes this.
 12. MrCool

  MrCool Oldschool

  Me se miri mund ti njohesh nese e viziton Kosoven, jo duke u marre me turistat e Durresit.

  Te vizitosh Kosoven, e sheh nga afer se sa njerez te ngrohte, bujare dhe mikprites jane.

  Jemi nje gjak, i vetmi problem eshte qe gjysma e shqiptareve kemi jetuar ndaras me shume se nje shekull dhe ketu lindin dhe ndasite.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  DarkBlonde, Airbourne and TinkerBell like this.
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  NE edhe SOT jemi te NDARE.ASNJI nuk hedh IDENE e BASHKIMIT!
  PERSE????????????????????????????
   
  MrCool likes this.
 14. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

  Kam aq shume per te thene, por kujt ti them?!
   
 15. MrCool

  MrCool Oldschool

 16. Moonlight85

  Moonlight85 Forumium maestatis

  ne pike te pare jan Njerze, sic jemi edhe ne!!

  Shumica prej tyre jan shume te rrespektushem ndaj tjerve dhe njerz krenar, natyrisht se ka edhe nga ato njerz te kqinje...., ato qe njohe une ketu ku jetoj shumica jan njerze te hapur dhe te ngrohte, jo mendje mdhej dhe arrogant!!
   
 17. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

  @Strategu per cka? Ckado qe do them idioti, idiot mbetet!!
  Nuk kam kohe dhe nerva te debatoj per kete qeshtje me disa njerez te kategorise me te ulet te shoqerise, te cilet pervec se nuk kane asgje interesante ne jeten e tyre dhe nuk kane as tru per te menduar logjikisht!

  Nuk dua te permend demet materiale,fizike e psiqike qe disa shqiptare nga Shqiperia na kane shkaktuar neve vec pse jemi Kosovare, mashtronin turistet, vidhnin, manipulonin me qmime, ne 80% te restauranteve na sherbenin mish gici e thonin eshte mish vici, here here edhe ofendonin me fjalet"allahu akbar" e ofendime te tjera.
  Vitin e kaluar me vodhen sh gjera ne dhome apartamenti,dhe askush nuk jepte pergjegjesi sikur ktu eshte sh normale kjo!!
  Gjera edhe me te renda se kto ndodhin cdo dite ne Shqiperi,e shume te tjera nuk me kujtohen por ne si Kosovare pavaresisht ktyre mashtrimeve ende bejme pushimet ne Shqiperi dhe i harrojme ato cka na ndodhen sepse jemi nje gjak e nje komb sado qe injorantet e racistet nuk e pranojne kete.

  Prandaj une nuk mund te paragjykoj gjith Shqiperine per disa njerez te kqij qe ka,sepse edhe ne Kosove ka njerez negativ dhe pozitiv eshte qeshtje individuale kjo, dhe as qe me intereson madje ama kur qesh komshine thone, shif shtepine tende njehere.

  Peace
   
  Last edited: 17 Jul 2017
  TinkerBell and MrCool like this.
 18. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Shqiptarë janë, po ngaqë kanë jetuar në shtete të ndryshme, e me sisteme të ndryshme, është krijuar një farë ndarje, në kulturë dhe mendësi, bile dhe nga ana fizike mendoj unë.

  Nga ana fizike, kosovarët janë më trupmëdhenj. Kjo mund të ketë lidhje me mungesën e ushqimit në komunizëm, ku njerëzit në Shqipëri mbetën 10-20 cm. më të shkurtër nga sa duhet të ishin.

  Nga ana kulturore, kosovarët më duken më fetarë. Edhe kjo ka lidhje me sistemin, sepse në komunizëm fetë u zhdukën.

  Kurse si karakter, nuk kanë ndryshim nga ata të Shqipërisë.
   
  DarkBlonde likes this.
 19. Aki

  Aki Paint It Black

  Po mire pse Kosova qe ishte nen regjimin e Jugosllavise ne cfare sistemi ishte, kapitalist? :)
   
 20. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Ishte një sistem komunist i ndryshëm nga i Shqipërisë.
  Nuk kishte mungesë ushqimesh si në Shqipëri, bile njerezit kishin të drejtë të shkonin dhe për të punuar në perëndim.
   
  DarkBlonde likes this.

Shpërndajeni këtë faqe