Ç'mendim keni per Kosovaret

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Marjeta, 5 Oct 2004.

 1. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Te flasesh ne pergjithesi eshte gabim gjithmone ama personalisht per aq sa njoh une me duken te pa bese !!
  Mbase gabohem thash ama per aq sa me ka rastisur mua e cfare kam degjuar kan pak bese!!
  Per komentin e mesiperm nga Almaa95 do thoja qe eshte pjeserisht e vertete ajo qe tha ama e vertete eshte edhe qe per ti strehuar e per ti ushqyer ne kohe lufte ju kerkonin lek e i vidhnin sikur te ishin Serb e jo Shqiptare tek e fundit ;)
  Plus qe grabisnin vajzat e i shitnin ne Itali e perendim per prostuticion ;)
  Shume bese skemi as ne ne fakt ;)
  Besoj para se te kritikojme duhet te shikojme veten ne pasqyre e tja themi ashtu sic jua themi edhe Kosovareve ;)
   
  DarkBlonde, Balahk, Solaris and 2 others like this.
 2. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Ok pa dashur te bej moral juve e askujt ...por e ndjeva te them dicka.
  Sme pelqen te fus te gjithe ne nje thes.
  Jam e bindur qe kudo ne cdo rrace e cdo fe e cdo culture ka te mire e te keqinj.
  Sa per shkrimin e Almaa'95.Ke te drejte ashtu eshte dhe ta besoj pasi kam pare e degjuar raste te tilla biles me keq se kjo qe keni thene ju.
  Por kam pare dhe raste se si dhe ne shqiptaret kemi qene te pabes me to...teper.
  Jam teper krenare nga jam e per gjuhe qe flas,por as ne sjemi me te mire.
  Shikoni sa gjelozi e smire eshte rrotull nesh si ne shoqeri si dhe ne gjakun tone,far e fis...e kudo.Askund sjan njerzit te gjithe te mire e askund perfekt.
  Sme pelqen tju jap nje emer te keq gjithe kombit.Besoj e mendoj qe njerzit jane te keqinj ose te mire individualisht.

  "per me shume flasim nje gjuhe,sado qe jan ndryshe nga ne pasi ne tjeter ambjent jane rritur sic jemi rritur ne ...ne tjeter situate "prap sme pelqen perbuzja complete e nje kombi.
  Thjeshte se shoh te drejte.
   
  Dreamer likes this.
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Une e kam pare,nuk ngjaj hic :p
  nuk i duroj dot.asnjehere nuk do kem shoqeri me nje kosovar/e
   
 4. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Ok kur kam qene duke shkruar kete shkrim te mesiperm paske qene dhe ju"unik" duke shkruar dhe paske thene pak a shume ca po thoja.
  Ju pergezoj.
  Thuhet e eshte me fakte qe ne cdo lufte me shume se na vret armiku I dukshem ,na vret njeriu jone.
   
 5. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Hajde hajde nisen komentet Shqiperia etnike, mos ma prek flamurin..
  Acantha te gjithe jemi krenar zemer nga jemi, c'gjuhe flasim e si jemi.. Ai qe e ka hapur kete teme e ka patur shume te qarte cfare donte te degjonte pas ksaj..
  Dhe eshte kjo qe them une, sjam as e para as e fundit qe flas per pabesine e Kosovarve. Madje sjam as e lumtur per kete gje, po e verteta ngelet e vertet! Ska lidhje paragjykimi ketu, sepse ne nje debat tjeter do isha e para qe do i hidhesha dikujt ne gryke nese me shante Kosoven.

  E shihni apo jo juve te drejte shumica(teresia e popullsis) eshte pergjegjse per imazhin e pjeses tjeter.
  Eshte shume e thjeshte, njesoj sikur kemi nje klase me nxenes problematik. Kjo sdo te thone qe aty ska nxenes te mire, ama imazhi klases nuk varet nga ata..
   
  Balahk likes this.
 6. Thamina

  Thamina Papirus rex

  hmmm ok flm per sqarimin.Po mundohem ta shoh kshu.:)
   
 7. Universal

  Universal AnonymouS

  Ne kete bote nuk shikohet nga eshte tjetri qe ta konsiderosh per njeri te mire apo te keq, por ne pergjithesi , meqense kam njohur dhe une disa kosovar/e jane shume te beses , krenare , patriota [ flas per kosovaret shqiptar ] . Fundja e kane treguar patriotizmin e tyre , Shembull: Stadiumet e kombetares shqiptare kosovaret po i mbushin si Qemal Stafen dhe jasht shteti.

  Ciao Kosova , respekte! :)
   
  DarkBlonde and Thamina like this.
 8. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Dmth kriteri baze per bese e patriotizem qenka mbushja e Elbasan Arenes? Ahahaha..
  Ketu flitet per gjera me madhore, flitet per tradheti,mosmirnjohje kta shkojne na permendin Loro Boricin! Lol
   
  Balahk likes this.
 9. Universal

  Universal AnonymouS

  Po flas per dicka qe na ben te ndihemi vertet krenar,tani se cfare ke degjuar e muhabet cafeje ngelet aty.
   
  DarkBlonde and Thamina like this.
 10. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Nga eksperienca personale .. kam kuptuar qe edhe pse thjeshte na lidh nje gjuhe ( qe shumicen e rasteve as nuk e kuptoj dot ,dua perkthyes ) .. jane shume ndryshe nga rraca jone, karakteristikat/traditat ...interesat . Me pak fjale per mua jane shume te larget, dhe nuk i kane karakteristikat / traditat tona Shqiptare.
   
 11. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Vete kjo pyetje, fakti qe kjo pyetje ekziston dhe eshte shtruar per nje pergjigje, do te thote qe ekziston nje vecim, nje ndarje midis popullatave. Kjo ndarje dhe diferencat qe e perbejne, kane permasa te tilla qe secili grupim te filloje te mendoje per mendime te pergjithshme perkundrejt grupimit tjeter, qofshin keto mendime te mira apo te keqia. Thelbi eshte i thjeshte, qe keto dy grupe *NUK* jane njesoj. Pse, ku dhe si, keto jane me pas detaje plotesuese per thelbin.
   
  Almaa'95 likes this.
 12. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Por nuk dhate nje mendim tuajin,c'mendoni per kosovaret?
   
 13. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ah, ende nuk eshte i qarte mendimi im nga sa me lart...
  Atehere perseri me shkurt, mendoj se shqiptaret e Shqiperise dhe shqiptaret e Kosoves jane ndryshe nga njeri tjetri, ne disa drejtime.
   
  Balahk likes this.
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Se vijn e mbushin stadiumin,do te thote qe jane te mire?
  Ato jane patriota sepse kane qene gjithe kohes nen sundim.por se je patriot nuk do te thote se je i beses.nga ato qe njoh une,apo edhe nga fjalet e te tjereve,jane te pa bese.
   
  Lisa likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po italianet dhe shume popuj te europes(s'po shkoj me larg) jane te pelqyeshem nga ne ndonese jane te ndryshem thuajse 100%. Pse per kosovaret kemi paragjykime. Per mendimin tim kane zakone te tjera ashtu sic kane shqiparet brenda Shqiperise, dhe kjo i ben te kene vecanti, ne kuptimin e mire, por gjithsesi shqiptare.

  Femrat kosovare gjithashtu jane te mira. Jane per t'u lepire.
   
 16. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Me fjaline e fundit i ke thene te gjitha ato qe doje te shprehje lol
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te pelqekan edhe ty me duket :p T'i shohesh nga larg megjithate sepse kan pak mentalitet ndryshe dhe te rralla jane ato qe jane vertet te hedhura. Vajzat shqiptare jane shume me te lirshme dhe te afrojne me shume.

  Me te mira... shqiptaret e shqipnise
   
 18. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Skam takuar asnje nga afer qe te kem mendim
   
  joetisti_ likes this.
 19. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Kosovaret ? Shqiptare esapi njesoj jemi nuk kemi ndonje ndryshim te madh
   
  joetisti_ likes this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Mendimi jepet edhe nga informacionet qe degjon. Pastaj ketu ne Shqiperi eshte plot me kosovare me te cilet jemi rritur per arsye se jane stabilizuar ketu shume heret. Jane te njejtit, ne tradita, zakone, e ne shoqerim. Une kam patur plot shok e shoqe dhe besoj se me po pikierisht keta te gjithe kemi patur te bejme.

  Kosova me banoret ndyshon shume nga ketu, e megjithate duhet te duhemi.
   
  Solaris likes this.

Shpërndajeni këtë faqe